Filters
Kategorie blogu
Blízko

Podpořte svoji vnější krásu kvalitní stravou

V péči o zevnějšek hrají důležitou roli kvalitní produkty, to je neoddiskutovatelné. Vědci se ale shodují na tom, že velmi důležitá a rozhodně ne druhořadá je strava. Vhodným stravováním lze udržovat pokožku i vlasy a nehty zdravé a pozitivní účinky kosmetiky ještě znásobit. Stejně jako se strava podepisuje na našich střevech, zubech či ledvinách, podepisuje se i na vizáži.

Podle odborníků je výběr kvalitních potravin téměř stejně důležitý jako výběr kvalitní kosmetiky.

V dnešním článku se zaměříme na vlasy.

Co bychom si podle specialistů měli dopřávat častěji?

Záleží na typu vlasů:

  • Poškozené a lámavé vlasy

Zařaďte do svého jídelníčku pravidelně olivový olej. Kromě toho, že urychluje trávení a podporuje funkci žaludku, má úžasné regenerační schopnosti. Zeleninové saláty, těstoviny nebo sýry lehce přelité olivovým olejem jsou základem zdravého stravování. Vystavujete své vlasy často horkému vzduchu, barvíte je, natáčíte, žehlíte? Potom by se měl tepelně neupravovaný panenský olivový olej stát nedílnou součástí Vašeho „menu“ prakticky denně.

  • Nedostatek lesku

Pokud chybí Vašim vlasům lesk, je Váš jídelníček pravděpodobně chudý na vajíčka. Ta jsou bohatá na bílkoviny a jejich „schopnost“ vlasy rozzářit není tajemstvím – nejeden profesionální chovatel je dopřává svým čtyřnohým mazlíčkům pro lesk srsti. Zatímco oni je pojídají syrová, vy si připravujte klasická míchaná vajíčka v o něco tekutější podobě, než jste zvyklí – efekt bude stejný.

  • Jemné a slabé vlasy

Pro vlasy jsou obzvlášť vhodné saláty a listová zelenina. Vedle toho, že obsahují důležité vitamíny, jsou obohaceny o kyselinu listovou, která vlasům dodává pevnost. Odborníci na výživu se navíc shodují: „Pravidelná konzumace listové zeleniny zpevňuje pokožku hlavy, což omezuje vypadávání vlasů. Pevnost vlasům dodají i meruňky, broskve a banány.“

  • Nepoddajné a vysušené vlasy

Pokud Vašim vlasům schází vitalita, pružnost a schází jim život, je třeba jim znovu vdechnout energii. Skvělým pomocníkem je Aloe Vera, královna hydratace. Aplikovat ji můžete zvenčí ve formě Aloe Vera Vlasové Kúry, která kromě toho, že konečky krásně zacelí, úžasně voní. Užívat se dá ale také ve formě Drinking Gelu, který tělu dodá důležité vitamíny a minerály a vyživí (nejen) vlasy zevnitř.
Výživoví poradci i kadeřníci se shodují: „Aloe Vera dodává vlasům elasticitu a zdravý vzhled. Kromě toho nabíjí tělo energií, což se kladně projevuje na celém zevnějšku.“

Strava je mocná čarodějka. Že už není zdaleka tak bohatá na minerály, enzymy a vitamíny, jako tomu bývalo dřív? To je bohužel smutná skutečnost. Stále jsou zde ale vysoce kvalitní doplňky stravy, které jsou spolehlivou kompenzací a zásobárnou všeho, co pro své fungování potřebujeme. Jak a čím doplnit do těla důležité látky? Tomu se budeme věnovat v dalších připravovaných článcích.