Filters
Kategorie blogu
Blízko

ALOE VERA - SKVĚLÁ PRO ZDRAVÍ I KRÁSU

Aloe Vera, vlajkovou rostlinku LR Health & Beauty a nevídaný multi-talent v oblasti prevence, není třeba představovat – na našem blogu o ZDRAVÍ se jí věnujeme pravidelně. Dnes se ale chceme, možná trochu nezvykle, zaměřit výhradně na její benefity pro krásu. Podívejme se na účinky, které má aloe na pleť, i na to, jak vůbec poznat kvalitní kosmetiku.

O Aloe Vera víme, že ji používali námořníci na mořích, starověcí lékaři i báby kořenářky – ti všichni jednoduše proto, že už v dávných dobách představovala jedno z nejdostupnějších a nejúčinnějších řešení. Aloe ale používala také královna Kleopatra – a ta se chtěla především líbit.

Aloe Vera – to pravé pro krásnou pleť

Aloe Vera dokáže pleť příjemně zvláčnit, hydratovat a dodat jí pružnost, což je nejlepší prevence proti vzniku menších i hlubších vrásek.

Bylo by jednoduché a pohodlné, kdyby za nás dokázal vše vyřešit jeden Aloe Vera krém. Tak to ale není. Zvolit sestavu dobrých produktů je o něco pracnější – ale vaše pleť vám za to poděkuje.

Ideální je namíchat si péči na míru. Chcete-li pleť hýčkat po celý den, je ideální zvolit vhodný denní krém. Chcete-li jí dopřát to nejlepší během spánku, nepodceňte výběr nočního krému. A trápí-li vás vrásky v oblasti očí, určitě sáhněte po očním krému – ty všechny, samozřejmě, ve vysoké kvalitě a s dostatečnou koncentrací čistého Aloe Vera gelu.

Výtažky z aloe jednoznačně ocení také osoby trpící akné. Gel z listů má totiž protizánětlivé a desinfekční účinky a pro otevřené a svědivé ranky na obličeji je doslova balzámem.

Volte pečlivě

Sehnat kosmetiku s obsahem Aloe Vera dnes nepředstavuje prakticky žádný problém. Najdete ji všude, od lékáren přes drogerie, a to ve všech cenových kategoriích. V současné době je trh produkty obsahujícími Aloe Vera doslova přesycený. Aloe najdete v krémech, mýdlech, šamponech i v té nejjemnější dětské kosmetice. Co ale může být opravdovým problémem? Je to kvalita. Otázkou zůstává, nakolik jsou tyto běžně dostupné produkty koncentrované, tedy bohaté na hodnotné látky.

Jak koupit správně a nenechat se zmást?

Krokem číslo jedna je pečlivě číst složení. Pokud krém slibuje obsah Aloe Vera gelu nižší než 10 %, je to tak zanedbatelné množství, že v podstatě kupujete pouze „krém“ s výtažkem z aloe, nikoli „Aloe Vera krém“.

Krokem číslo dvě je zajímat se o proces výroby. Pídit se po kompletním původu výrobku? Mohlo by se to zdát zbytečné. Spotřebitelé nejsou zvyklí tyto informace požadovat a málokterý výrobce je na produktech nebo webových stránkách uvádí. Vy byste ale, coby zákazník a budoucí uživatel produktu, měli chtít znát:

  • Kde se pěstují rostliny, z nichž je kosmetika vyrobena?
  • Pěstují se rostliny ekologicky?
  • Jak se zpracovávají – ve formě celých listů, nebo výrobce pracuje pouze s čistým gelem?

Proč jsou tyto informace důležité?

Je to jednoduché. To, že kosmetické produkty nekonzumujeme, nedodává jejich složení nižší důležitost. Ba naopak. Kůže je jako houba a jejím prostřednictvím vstřebáváme do těla veškeré látky, které na ni aplikujeme. Číst složení a dopřát si silnou koncentraci toho nejlepšího by tedy mělo být základem.

Krása vychází zevnitř

Na to nezapomínejme. Proto, jakkoli je kvalita kosmetických produktů důležitá, je velmi podstatné i to, jakou zásobu vitamínů a živin tělu dáváme. Ideální je tedy vše uchopit celistvě a vnitřně i vně sázet na tu nejlepší jakost. Jejím odrazem pak bude vysoká kvalita našeho vlastního života.