Filters
Kategorie blogu
Blízko

Napsali o nás - Pět přírodních látek, které vám a vašemu miminku pomohou

Zdroj: Maminka.cz
 
I když jste zvyklí o pokožku svých nejmenších pečovat celoročně, v tomto období se nebojte péči zintenzivnit. Přinášíme vám přehled nejvhodnějších bylin, které mají na dětskou citlivou pokožku blahodárné účinky.

Měsíček lékařský se používá v lidovém léčitelství už od pradávna. Obsahuje silici, flavonoidy, kyselinu salicylovou, vitamín C. Dokáže pokožku krásně hydratovat, zvláčnit a posílit. Je ideálním pomocníkem při dětských opruzeninách.

Heřmánek, jinak také nazývaný rumánek, marunka, sluníčko či kamilka, se proslavil skrze své uklidňující účinky. Vytváří na hebké dětské pleti film, který ji chrání před zarudnutím, proleženinami a povětrnostními vlivy.

Pro klidný spánek miminka zvolte mateřídoušku, která umí také regenerovat celé tělo. Při bolestech bříška miminka se někdy přikládá nahřátý polštářek s touto zázračnou bylinou.

Mandlový olej vyniká vysokým obsahem vitamínů A, F a E. Nehledě na typ pleti ho může použít kdokoliv. Je vhodný dokonce i pro předčasně narozené děti. Pomáhá při opruzeninách, ale i ekzémech či spáleninách od sluníčka.

Aloe Vera je nazývána „rostlinou nesmrtelnosti“. Pokožku miminka chrání, vyživuje a regeneruje. Obsahuje přes 200 bioaktivních složek.

 

Ve znamení citlivosti

Ženy musí během těhotenství čelit různým změnám kůže, jejichž následky si pak přenášejí i do období po porodu. Kůže maminek tak může být po porodu povislá, vysušená a vyznačovat se hojným počtem strií.

Velmi citlivá je samozřejmě i dětská pokožka. Není vyvinuta natolik, aby se dokázala ochránit sama. Postačí delší pobyt na sluníčku či použití nekvalitní aviváže při praní a může se objevit zarudnutí a podráždění. Proto je dobré být obezřetný i při výběru kosmetických přípravků. Aloe Vera je vhodnou přírodní látkou, která citlivé dětské pokožce neublíží a v kombinaci s dalšími prémiovými přísadami navíc pomůže.

Děti s radostí objevují svět. Při takovém objevování často dochází k zašpinění nejen jejich ručiček, ale i vlásků. Aby časté mytí pokožku dítěte nevysušovalo, používejte Aloe Vera Baby Jemnou Mycí Emulzi, která byla vytvořena výhradně pro citlivou pleť. Kombinace 30 % Aloe Vera, extraktu z bio měsíčku a sójového oleje garantuje vysokou hydrataci.

Pro maminky

Ke snižování ukládání tukových zásob v oblasti hýždí a stehen poslouží Aloe Vera Korekční Tělový Krém. Jeho hustá textura a obsah 30 % Aloe Vera, bio výtažku ze zeleného čaje a komplexu účinných látek Legance zlepšuje pružnost a vláčnost pokožky. Kůže působí rovnoměrněji a je hladší.

Po porodu bikiny? Aloe Vera říká: „Proč ne?!“

Porod se na ženské pokožce projeví vždy - někdo má štěstí a u někoho jsou změny velmi viditelné. Nejčastějšími projevy jsou například strie a pigmentace. „Pokožka bývá po porodu povislá, chybí jí pružnost a pevnost,“ vysvětluje MUDr. Tomáš Kampe. Pevný a zdravý vzhled kůži navrátí kombinace kvalitního Aloe Vera Gelu a dalších kvalitních přírodních látek. 

Více na: https://www.maminka.cz/clanek/5-prirodnich-latek-ktere-vam--a-vasemu-miminku-v-lete-pomohou

Více na: https://www.maminka.cz/clanek/5-prirodnich-latek-ktere-vam--a-vasemu-miminku-v-lete-pomohou

Více na: https://www.maminka.cz/clanek/5-prirodnich-latek-ktere-vam--a-vasemu-miminku-v-lete-pomohou