Filters
Kategorie blogu
Blízko

Překyselení organismu – narušitel vnitřní rovnováhy

Rovnováha kyselin a zásad v těle je pro lidské zdraví velmi důležitá.

Náchylnost k onemocnění, únava, bolest hlavy, zácpa – to jsou jen některé z následků převahy kyselé složky nad zásaditou a překyselení organismu.

Aniž bychom si to uvědomovali, je překyselení nejrozsáhlejší „civilizační nemocí“ dneška, respektive je právě ono mnohdy příčinou propuknutí vážné nemoci. Přitom se jen stačí častěji a intenzivněji zamýšlet nad svou životosprávou.

 

Přirozené vnitřní prostředí v těle udává hodnotu 7,36–7,44 pH. Jsou-li kyseliny a zásady v organismu v harmonii, probíhají v těle všechny procesy tak, jak mají, a člověk je zdravý.

Každé zakolísání má ale nepříznivé účinky na organismus. Tělo se snaží udělat maxim pro to, aby rovnováhu kyselin a zásad udrželo. Proto, jakmile zjistí nesoulad, začne proti němu „bojovat“. To jej ale stojí mnoho sil. Aby mělo potřebnou energii, nezbývá mu nic jiného, než „krást“ minerály jednotlivým orgánům a kostem a dodávat si jimi sílu. Ukradené minerály pak příslušným orgánům ale přirozeně chybí. Následky? Zvýšená náchylnost k infekcím, únava a nízká výkonnost, bolesti kloubů, odvápňování kostí, ale i tvorba vrásek. 

Lékaři a odborníci na stravování považují překyselení organismu (latentní acidózu) za příčinu většiny nemocí a tělesných neduhů.

Co můžeme dělat?

V momentě, kdy v těle udržíme rovnováhu mezi zásadami a kyselinami, nemusí naše tělo „bojovat“ a nemusí plýtvat vzácnými látkami, které potřebuje ke správnému vývoji.

Podstatou je změna jídelníčku

Potraviny, kterým se nevyhneme, jsou z velké části kyselinotvorné (maso, mléko, vejce, mouka). Na druhou stranu jsou zde ale zásadotvorné ovoce a zelenina (ideálně syrové, konzumované se slupkami). Pokud jim vymezíte alespoň 50% svého jídelníčku, jste na nejlepší cestě zbavit se překyselení.

Mohou pomoci doplňky stravy?

Odpověď zní „ano“. Nespoléhejte ale na chemii. Léky totiž překyselení organismu jen podporují. Mnohdy jsou to právě ony, kdo stojí za rozkolísáním pH hodnoty v těle. Řešením jsou kvalitní doplňky stravy s obsahem minerálů, které dodávají tělu nejdůležitější zásadité minerální soli (hořčík, vápník, měď) a nenutí jej „vykrádat“ své vlastní zásoby. Vyzkoušejte Probalance. Kromě toho, že navrátí vašemu tělu rovnováhu, obohatí jej důležité stopové prvky a neobsahuje laktózu.