Filters
Kategorie blogu
Blízko

ZDRAVÝ STYL PRO ČISTOU HLAVU

Rozhodneme-li se lépe jíst a více sportovat, může to pro nás mít blahodárnější účinky, než by se mohlo zdát. Kromě toho, že se postupně začne proměňovat naše fyzická stránka, což je jistě žádoucí, začne se proměňovat také naše psychika – i ta samozřejmě k lepšímu!

Nejvýrazněji to poznáme na svém sebepřijetí – jednoduše, jakmile se, byť nepatrně, zlepší náš fyzický vzhled, budeme se mít více rádi. Budeme se sami sobě líbit.

Změna životního stylu je skvělá. Pokud se k ní opravdu přinutíme, najednou pravděpodobně zjistíme, jak často jsme zbytečně plýtvali časem nicneděláním, brouzdáním po internetu a pojídáním zbytečností. Je totiž dokázáno, že aktivní čas, který reálně věnujeme sobě, ať už koníčkům nebo sportu, je dobře investovaný čas. Zkoušeli jste to někdy? Určitě ano. A vzpomínáte si na ten pocit uspokojení? Je k nezaplacení.

A je tady první pozitivní změna – pocit dobře využitého času.

Druhou pozitivní změnou je uvědomění si sebe sama. Díky zdravějšímu a střídmějšímu jídelníčku a cvičení se rázem začnete více vnímat. Vaše starší fotografie vám najednou začnou připadat neatraktivní a vy máte nad těmi aktuálními dobrý pocit skvěle odvedené práce. Dobrý pocit ze sebe sama – a to je nejvíc.

Třetím benefitem jsou endorfiny. Znáte je? Jsou to hormony štěstí, které vyplavuje zdravé a šťastné tělo – vznikají totiž při sportu. Díky endorfinům máme více energie, lepší náladu a žádný problém se nejeví tak velký, jako by se jevil bez nich. Endorfiny jsou zkrátka přátelské hormony, které z nás dělají spokojenější lidi a život je s nimi mnohem jednodušší. Pracujte na tom, aby bylo vaše tělo plné těchto skvělých přátelských hormonů – stačí opravdu málo.

Toto všechno znáte a můžete jen a jen potvrdit, ale pečujete o sebe stravou a sportem již nějakou dobu a přepadla vás stagnace? V takovém případě je ideální najít si kvalifikovanou podporu. Ať už je to cvičící kamarád, nebo trenér, kterého si zaplatíte. Jsou tady od toho, aby nás temným obdobím stagnace provedli a znovu nás motivovali.

 

Tak hurá do toho!