Filters
Kategorie blogu
Blízko

Péče o pokožku v zimě

Víte o tom, že většina žen se špatně stará o svou pokožku v náročném zimním období? Naštěstí pro vás máme parádní a cenově dostupné tipy, jak pečovat o citlivou pokožku, rty, vlasy i často opomíjené ruce. Chcete vědět, čeho se vyvarovat a čím naopak podpořit pružnost a hydrataci kůže? Čtěte níže.

Špatné krémy často bez ochrany před sluncem

V zimním období je nezbytná hydratace. O hydrataci koluje celá řada mýtů, přitom hydratační krémy skutečně nezpůsobují zamrznutí vody v kůži a její následné popraskání. I tak se vyplatí v zimě používat hutnější krémy s obsahem například rostlinných olejů. Podstatnou složkou jsou též antioxidanty, aby pleť odolávala vyššímu podílu smogu a dalšímu znečištění, které se právě v zimním období projevuje nejvíce. Stejně jako v létě, kdy pečujeme o suchou pleť, potřebujeme i v zimě dodat pokožce vláhu a pravidelnou péči doplnit například pleťovými maskami či vlasovými zábaly a ozdravnými kúrami. Byť je zima a vypadá to, že slunce vůbec nesvítí, jeho intenzivní účinky pocítíte zejména na horách, podceňovat byste je ale neměli ani ve městě. Do vyšších nadmořských výšek volte speciální krémy proti oběma druhům UV záření, předejdete tak bolestivému spálení, tvorbě nevzhledných pigmentových skvrn či předčasnému stárnutí pleti. Totéž platí, byť v menší míře, také ve městě a nížinách.

Borůvková péče o rty

Proti popraskání a vysoušení rtů vsaďte na zimní péči o rty s růžovým nádechem a extra porcí hydratace. Suché rty budou vypadat nejen zdravě, ale budou příjemně vláčné, voňavé a připravené na sladké zimní polibky. Pro fanoušky produktů s obsahem cenného aloe vera se nabízí též hydratačním balzám na rty s 20% podílem aloe vera a rostlinnými oleji pro intenzivní hydrataci, jemnost, hladkost a měkkost rtů.

Pečovat o ruce je v zimním období skutečný základ. Ruce jsou nejvíce namáhané hned po tváři, jež je vystavována vnějším vlivům. A protože často zapomínáme na rukavice, nezbývá nám, než mazat a krémovat, hydratovat a pečovat. Otestujte extra hustý krém určený právě pro suché a namáhané ruce. Díky 40% výtažku z aloe vera a měsíčku dochází k poctivé regeneraci a intenzivní výživě, což zajisté ocení i vaše nehty. Užijte si zimu naplno, aniž by se zimní radovánky podepsaly na kvalitě vaší pleti, rukách či rtech.