Filters
Kategorie blogu
Blízko

MUDr. Hanzelka informuje o KOMPLEXNÍ VLASOVÉ PÉČI S FIRMOU LR

Naše vlasy jsou vystaveny celé řadě nepříznivých vlivů zvenčí, což má podstatný vliv na jejich kvalitu. Časté mytí nekvalitními agresívními šampony bez následného užití kondicionéru, mechanické úpravy vlasů / česání, kartáčování, natáčení atp./ tepelné úpravy / fénování , žehlička na vlasy/, chemické úpravy / především barvení / - to vše se podílí na jejich kvalitě. Poškozené vlasy jsou pak matné, hůře se rozčesávají a snadněji i lámou. Celkově vypadají nehezky a nezdravě. Firma LR přichází s komplexním systémem péče o vlasy, což představuje série logicky na sebe navazujících produktů v ŘADĚ NUTRI REPAIR .

Nutri –repair šampon díky tzv. tenzidům/povrchově aktivním látkám /odstraní nečistoty z povrchu pokožky a vlasů, současně však taky odstraní povrchový lipidový biofilm, jímž je vlas potažen / přirozená ochrana před ztrátou tekutin z vlasů a vysycháním / a otevře tak jeho kutikulu / kutikula je vnější část vlasu, která obsahuje šupiny z odumřelých buněk, které jsou na sebe naskládány jako tašky na střeše /. Tím, že je odstraněn povrchový maz, se šupiny od sebe více odchlípí a vlas je tak přístupný nasávání vody dovnitř . Otevřená kutikula vlasů tak umožní příjem vody a zpevňujících látek . V šamponu přítomný aloe vera gel umožní výraznou hydrataci vlasů a extrakt z bio bambusu díky obsahu křemíku vlas zpevní zevnitř. Šampon se nanáší až k pokožce hlavy.

Po umytí vlasů jej důkladně spláchneme a následuje použití Nutri - repair kondicionéru . Úkolem kondicionéru je vlasy ještě dále doplnit vodou a zpevnit zevnitř/ aloe vera gel + extrakt z bio bambusu / a následně tzv. uzavřít či uzamknout kutikulu , aby se voda a zpevňující látky uvnitř vlasu co nejdéle udržely . To umožňuje speciální látka /hydrogenovaný ricinový olej/ kopolymer kyseliny sebakové/ který slepuje šupinky kutikuly k sobě a snižuje tak jejich odchlípení vyvolané mytím šamponem a předchozím poškozením. Následně je vlas pokryt biofilmem ze 7 druhů rostlinných olejů / slunečnicový, arganový, lněný, olivový, avokádový, makadamový a kokosový/ . To umožní snadné rozčesávání vlasů, jejich vysoký lesk a udržení co nejdelší hydratace. Důležitou součástí kondicionéru jsou kladně nabité látky / tzv. kvarterní – kationtové amoniové soli / které redukují povrchový negativní elektrický náboj vzniklý česáním a snižují tak odstávání vlasů a umožnují jejich snadnou upravitelnost. Kondicionér se nanáší na konečky vlasů a na jejich střední část, což jsou jejich nejvíce poškozené části. Nikdy jej nenanášíme do pokožky. Necháváme působit několik minut a pak spláchneme.

1 - 2x týdně na místo kondicionéru bychom měli užít Nutri –repair vlasovou masku. Ta na rozdíl od kondicionéru obsahuje speciální komplex kyseliny 18-MEA / metyleikosanové/, která nejenže slepuje odstáté šupiny kutikuly k sobě a uzavírá jí tak, což je stejné jako u kondicionéru, ale navíc se váže na defektní – poškozená místa na jejím povrchu a uzavírá je. Jedná se o tzv. abraze – defekty, kdy chybí část kutikuly a tzv. trhliny – což jsou podélné defekty kutikuly vzniklé natahováním vlasů mechanicky. Vlasová maska tak působí proti zvýšené lámavosti vlasů / anti breaking efekt/ . Stejně jako kondicionér i ona obsahuje 7 druhů olejů, které vlas finálně pokryjí.

Posledním produktem této skvělé řady je nutri –repair vlasová kúra, která obsahuje speciální látku s nízkou tepelnou vodivostí /silikone- quaternium -16 /, která pokrývá vlas souvislou a pevnou vrstvou a zajišťuje tak jeho ochranu před tepelným poškozením. Tato kúra se užívá před např. fenováním horkým vzduchem nebo použitím žehličky či kulmy. Stříká se na umyté vlasy a neoplachuje se.

Tento vynikající holistický / celostní / systém péče o vlasy s řadou nutri repair je důsledně promyšleným konceptem firmy LR a je určen pro péči jak o vlasy normální, tak i o vlasy suché, poškozené  a zvýšeně porézní.