Filters
Kategorie blogu
Blízko

Štíhlejší obličej? Pomůže i správná aplikace make-upu.

Je to tak. Pomocí make-upu dokážeme zamaskovat nedokonalosti, ubrat  si pár let a prostě tak nějak poupravit k obrazu svému vše "nedokonalé".

Samozřejmě pomocí make-upu nezeštíhlíme boky ani bříško, ale s obličejem můžeme přímo čarovat.

Správný tvar obočí

Ačkoliv by se to nemuselo zdát podstatné, tvar obočí hraje významnou roli v tom, jak protáhle působí náš obličej. Mělo by být výrazné, ale ne moc hrubé (i když poslední trendy velí trošku jinak). Velmi pomáhá oblouk, který je uprostřed obočí, umí opticky prodloužit tvář. Takže pokud chcete působit štíhleji, není móda hrubého a rovného obočí úplně ta nejlepší volba.

Pryč s kruhy pod očima

Kruhy pod očima prohlubují kontury tváře, čili vyniknou místa, která jsou světlejší – a to jsou většinou ta, která nám přidávají v obličeji na váze. Kontrast ano, ale ne uprostřed obličeje. Navíc potřebujeme, aby oči byly co nejvýraznější, proto je nesmíme utopit v tmavých kruzích. Ty navíc nemusíte jen maskovat, můžete se jich doopravdy zbavit.

Tvářenka jinak

Existuje více způsobů, jak a kam si nanášet na tváře zdravíčka. Pokud chcete tvář zeštíhlit, je vhodné nanášet je od středu ucha pod lícní kosti, ty naopak nechat vyniknout. Každopádně ale volte barvy v hnědých tónech. Ty do červena totiž naopak způsobují, že tváře působí jakoby těžším dojmem – používají se spíše k dodání ruměnce, ne tolik k tvarování obličeje.

Vyzdvihněte oči

Oči jsou něco, co upoutá pohled. A jakmile přitáhnete pohledy na své oči, nikdo se nebude věnovat případným nedostatkům. Linky a řasenka by měly být samozřejmostí, oční stíny v rámci modelace očí taktéž. Můžete používat takzvané nude líčení, tedy líčení v barevných tónech vaší pokožky, nebo barvy. Ty ovšem laďte s barvou očí, ne outfitem! Z moderních barev můžeme doporučit zlatou nebo růžovou pro modré oči, měděnou nebo švestkovou pro zelené a modrou, modrozelenou nebo fialovou pro oči hnědé.

Používejte bronzer správně

Naneste jemnou vrstvu bronzeru na hranu spodní čelisti. Pomůžete tak zamaskovat případný náznak podbradku, zároveň necháte vyniknout obličej před zbytek těla – opět, upoutáte pozornost správným způsobem. Správná práce s make-upem a bronzerem může opticky ubrat postavě doopravdy hodně kilo!

Nepodceňujte rozjasňovače

Aplikujte je na lícní kosti (společně s tvářenkou udělají krásný kontrast vymodelovaného obličeje), doprostřed linky nosu, malinko nad obočí a doprostřed čela. Přitáhnete tak pohledy k horní polovině obličeje, tu spodní, kterou chcete potlačit, potlačíte (pokud si myslíte, že by například vaše tváře nebo brada mohly být o něco subtilnější).

Na rty raději růžovou

Tmavé rty přidávají jak roky, tak kila, především některé odstíny korálové. Nude odstíny zase zbytečně potlačují rty jako jednu z nejpůvabnějších částí ženského obličeje, proto je růžová, která ladí s vaším tónem pleti, asi nejlepší make-up artistickou volbou pro odlehčení vzhledu nejen obličeje. Vyhněte se ale přílišnému lesku nebo perleti!